קובץ:הזמנה

מתוך amitimlaw

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שלום לכולם: אנחנו שמחים לבשר לכם על הקמתה של האגודה הישראלית למשפט פרטי ולהציע לכם להצטרף אליה.

האגודה מיועדת לשמש כמסגרת שתטפח שיח אקדמי בין חוקרים ודוקטורנטים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל, אשר העניין האקדמי שלהם במשפט הפרטי מהווה מכנה משותף מרכזי שלהם, גם אם יש להם מחויבויות מתודולוגיות שונות ואפילו מתחרות. קיימת מחלוקת על היקפו של המושג "משפט פרטי", ואיננו מתכוונים לקבוע הגדרה מחייבת שלו לצורכי האגודה. לענייננו די בכך שנציין שברור שבלב המשפט הפרטי מצויים התחומים הקלאסיים של דיני קניין, חוזים, נזיקין ועשיית עושר.

בשלב ראשוני זה של הדברים חשבנו על קיומן של שלוש פעילויות בשנה: כנס מדעי שנתי, מפגש דוקטורנטים שנתי, ואירוע נוסף אשר יתמקד בהתפתחות חשובה (כגון פרסום ספר חשוב בתחום או התפתחות חקיקתית או פסיקתית משמעותית). המועד הטנטטיבי לאירוע המכונן של האגודה – הכנס השנתי הראשון שלה – הוא ה-17 במרץ 2010. כנס זה יתקיים באוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר שנגבש את מתכונת הכנס מזה ואת רשימת התפוצה של האגודה מזה נפיץ אודותיו פרטים נוספים.

כדי להתחיל את פעילות האגודה מינינו את עצמנו כוועד המנהל הראשון שלה ובחרנו בדפנה לוינסון-זמיר כיושבת הראש הראשונה. חשבנו שנכון יהיה אם כעיקרון בכול שנה יפרוש יו"ר לטובת חבר חדש; עם זאת, החלטנו שכדי לייצב את האגודה בראשית ימיה כדאי שכהונתה של דפנה תהיה לשנתיים.

שלושתנו נרגשים מאוד לקראת פעילות האגודה וחשים שהיא תמלא חלל בחיי הקהילה המשפטית האקדמית בישראל. אנו מקווים ששאר החוקרים והדוקטורנטים במשפט פרטי שותפים לתחושה זו.

אנו מבקשים מהחוקרים והדוקטורנטים המעוניינים להיות חברים באגודה למלא את הפרטים למטה ולשלוח אותם במייל חוזר לגב' רונית לוין-שנור (ronit.levine@mail.huji.ac.il), עם העתק לדפנה (mszamird@mscc.huji.ac.il), כדי שנוכל להרכיב את רשימת התפוצה שלנו.

תודה! פרופ' חנוך דגן פרופ' דפנה לוינסון-זמיר פרופ' שחר ליפשיץ

שם: ___________________ דרגה: ____________ מוסד: _____________________________________ תחומי עניין ספציפיים (אלא אם כן מתעניינ/ת בכול תחומי המשפט הפרטי): ____________________________________________________________________

כלים אישיים